Aktuality‎ > ‎

Finále soutěže smyčcových komorních souborů

přidáno: 22. 5. 2010 0:50, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 25. 5. 2010 9:36 ]
Poslední letošní soutěží ZUŠ vyhlašovanou MŠMT bylo celostátní finále soutěže v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů, které proběhlo ve dnech 21. - 23. května v Jindřichově Hradci. Za náš kraj postoupily tři soubory z naší školy, škoda však, že díky zranění klavíristky Magdy Troutnarové se nakonec naše Klavírní trio (které tvoří ještě houslistka Anna Novotná a violoncellista Adam Kašpar) tohoto finále nemohlo zúčastnit. Jak si tedy vedly naše zbývající dva soubory? Krátce - skvěle! Oba přivezly první místa ze svých kategorií!
V první kategorii to bylo Smyčcové kvinteto (Kateřina a Karolína Karpfovy - housle, Maxim Vik - viola, Karolína Soukupová a Petr Lichý - violoncello)
a ve čtvrté kategorii Smyčcové okteto (Markéta Nádvorníková, Kateřina Soumarová, Kristýna Hargitaiová, Jiří Pacner - housle, Petra Soukupová, Jan Blažek - viola, Jana Jirásková, Tomáš Hejzlar - violoncello).
Všechny soubory do soutěže připravila paní učitelka Michaela Michalová, která obdržela od poroty Diplom za vynikající pedagogickou práci.
Děti tak završily úspěšné tažení našich žáků v letošních soutěžích a my máme radost, že naše škola nedosahuje dobrých výsledků jen v jednom specializovaném oboru, ale že se úspěšně prosazuje ve všech soutěžních oborech, jak to ukázal i letošní školní rok. Gratulujeme!Comments