Finále Concerto Bohemia 2012

přidáno: 4. 7. 2012 12:22, autor: Bořek Lubor
Archi piccoli opět vítězem!

Dne 7. června 2012 zasedla porota XXI. ročníku rozhlasové a televizní soutěže mladých orchestrů, vyhlášené Českým rozhlasem a Českou televizí, CONCERTO BOHEMIA 2012. Porota anonymně vyslechla rozhlasové nahrávky orchestrů, které postoupily do finále této soutěže, a určila konečná pořadí v jednotlivých kategoriích.

Výsledky tohoto ročníku soutěže znamenají pro naši školu opět další úspěch, neboť oba naše smyčcové orchestry postoupily až do finále a ve stejné kategorii orchestrů ZUŠ do 16 let získal mladší Orchestra Piccola ma Giocosa  (věkový průměr pouze 10 let!!!) třetí místo a starší orchestr Archi piccoli v této kategorii zvítězil!

Výsledky:

Vítěz kategorie orchestrů ZUŠ do 16 let: Archi piccoli - Police nad Metují

Ve stejné kategorii: Orchestra Piccola ma Giocosa - Police nad Metují: 3. místo

Náš vítězný orchestr tak zahraje opět na Koncertu vítězů, který se bude konat v sobotu 10. listopadu 2012 ve Velkém sále Paláce Žofín, a který bude opět přenášet Český rozhlas i Česká televize.

Gratulujeme dětem i dirigentce orchestrů paní učitelce Michaele Michalové!