Finále Concerto Bohemia 2010 - Bomba!!

přidáno: 22. 6. 2010 13:24, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 28. 6. 2010 2:14 ]
Dne 9. června 2010 zasedla porota XIX. ročníku rozhlasové a televizní soutěže mladých orchestrů, vyhlášené Českým rozhlasem a Českou televizí, CONCERTO BOHEMIA 2010. Porota anonymně vyslechla rozhlasové nahrávky orchestrů, které postoupily do finále této soutěže, a určila konečná pořadí v jednotlivých kategoriích. Výsledky tohoto ročníku soutěže znamenají pro naši školu neuvěřitelný úspěch, neboť oba naše smyčcové orchestry získaly první místo ve svých kategoriích a nechaly za sebou nejen královéhradeckou Primaveru, ale i orchestr takového jména, jako je "Giovanni Archi di Praga" z Hudební školy hlavního města Prahy!
Výsledky:
Vítěz kategorie orchestrů ZUŠ do 16 let: Orchestra Piccola ma Giocosa - Police nad Metují
Vítěz kategorie orchestrů ZUŠ nad 16 let: Archi piccoli - Police nad Metují

Oba naše orchestry tak zahrají na Koncertu vítězů, který se bude konat v sobotu 13. listopadu 2010 ve Velkém sále Paláce Žofín, a který bude opět přenášet Český rozhlas i Česká televize.
Gratulujeme dětem i dirigentce orchestrů paní učitelce Michaele Michalové!