Aktuality‎ > ‎

FILMOVÁNÍ V GRAFICE - REGISTRACE OTEVŘENA

přidáno: 1. 5. 2017 17:26, autor: Beran Vladimír
Od 22. do 24. května připravuji další TÝDEN V GRAFICE Základní umělecké školy v Polici nad Metují. Do tohoto týdne už po několik let směřuji cyklus aktivit určených pro základní školy, rodiče s dětmi i širokou veřejnost. Většina programů je otevřená, registrovat se je nutné pouze na jeden. 


FILMOVÁNÍ V GRAFICE - NÁVŠTĚVA V TELEVIZI
REGISTRACE OTEVŘENA

Pro letošní rok jsem pro školy připravil návštěvu v televizním studiu, které dáme k dispozici, ale co budeme natáčet? Návštěvníci si mohoui připravit vlastní krátký námět, maximálně na pět minut - například rozhovor, kvízovku apod., ale budeme mít připravený vlastní námět. Počítám s tím, že se všichni vystřídají jak před kamerou, tak za kamerou - i v režii. Potom natočený materiál stáhneme, otitulkujeme - a pokud to stihneme, tak si ho hned odnesou.


KDY JE MOŽNO PŘIJÍT?

Návštěvy v televizi lze uskutečnit po předchozí registraci žákovských kolektivů od pondělí 22. května do středy 24. května v dopoledních hodinách. Každé dopoledne bude rozdělené na dvě skupiny, od 8:00 a od 10:00 hodin, vždy po dvou vyučovacích hodinách. Rozvrh skupin nám dává určitou časovou variabilitu, takže je možné drobné přizpůsobení.


JAK SE ZAREGISTROVAT?

K registraci účastníků používáme osvědčené aplikace volně dostupné na internetu. K rezervaci termínu je to plánovací kalendář Doodle, a k registraci účastníků formulář vytvořený v Googe Apps. Pro úspěšnou registraci prosím o dodržení postupu, uvedeném v následujícím textu.
 
REZERVACE TERMÍNU - ve sdíleném kalendáři Doodle, který je možné otevřít na tomto odkazu. Po vstupu do plánování "návštěvy v televizi", napíše vyučující své jméno a příjmení, zaškrtne některý z volných termínů a svou volbu uloží. Potom přejde na registraci účastníka.

VYPLNĚNÍ REGISTRAČNÍHO FORMULÁŘE na tomto odkazu. Vyučující zde vyplní své jméno a příjmení shodně s rezervací termínu v kalendáři Doodle, aby bylo možné údaje kalendáře a registrace správně spárovat - a pak je nutné vyplnit zbytek formuláře. 


POŽADAVEK NÁHRADNÍHO TERMÍNU

Pokud na zájemce z řad škol již v kalendáři Doodle žádný volný termín nečeká, tak je možné přesto registraci vyplnit a v závěru formuláře označit požadavek náhradního termínu. Se školou se spojím na uvedených kontaktech a pokusím se najít řešení.


A JEDNA NOVINKA - POZVĚTE SI GRAFIKU

No, spíše "staronovinka". V omezeném rozsahu obnovuji své výjezdy na školy regionu. Pokud škola nemůže do Grafiky přijít nebo přijet, ale přesto by ráda "ochutnala" něco z naší nabídky, tak si nás může pozvat. Opět - vyplní celou registraci a zaškrtne pozvání. A zase - spojím se a domluvíme se.
Jediné, co budu chtít, bude zatemněná místnost, promítací plátno nebo bílá stěna a žáci. A elektřina. Ostatní přijede se mnou.
DALŠÍ PROGRAM


JAK TO CHODÍ V GRAFICE - vstup volný pro zájemce bez registrace

Možnost pro budoucí zájemce o studium, kteří mohou společně se svými rodiči, příbuznými nebo kamarády přijít do vyučovací hodiny a zjistit, jak to u nás "chodí". Od pondělí 22. května do středy 24. května je možné přijít nahlédnout do vyučovacích hodin mezi 15:40-18:00.


PROMÍTÁNÍ V GRAFICE - FESTIVAL SMYČKA - vstup volný pro zájemce bez registrace

Druhý ročník filmového minifestivalu ve speciálním formátu - středa 24. května od 18:00 do 19:30 hodin 
Promítané filmy totiž "běží ve smyčce", to znamená, že se projekční blok neustále opakuje, takže je možné přijít kdykoliv - a co jste ze "smyčky" nestihli, to dokoukáte při jejím opakování. V loňském roce jsme odpromítali prakticky celé portfolio do té doby vytvořených filmů, takže letos bude náš minifestival skutečně mini. Projekce bude jen jeden den, ale bude spojena s výstavkou a promítnut bude malilinkatý film, který bude velkým překvapením - hlavně pro poličáky. Jmenuje se "Nikolasův červený balónek".
Hlavní hit večera doplním několika letošními drobnostmi.


GRAFIKA

Je tradiční název našeho ateliéru, který už několik let funguje v nových prostorách a se špičkovým vybavením se zde vyučuje multimediální a filmová tvorba. 
Začínali jsme jako počítačová grafika - a odtud je ten název. Několikrát jsem ho chtěl opustit a vymyslet něco honosnějšího, ale nakonec jsem se k němu pokorně vrátil, protože je jednoduchý a snadno se používá. Oficiální název vyučovaného studijního zaměření je "Multimediální výtvarná tvorba".
KALENDÁŘ TÝDNE V GRAFICE


Filmování v Grafice                                
od pondělí 22. května do středy 24. května, vždy od  8:00 do 12:00 hodin - pouze na základě registrace
Jak to chodí v Grafice                            
od pondělí 22. května do středy 24. května, vždy od 15:40 do 17:55 hodin - vstup volný
Promítání v Grafice - festival Smyčka   
středa 24. května od 18:00 do 19:30 hodin - vstup volný


Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby, http://amaterskatvorba.cz


Na setkání v Týdnu v Grafice se těší Vladimír Beran

Comments