Aktuality‎ > ‎

Dobročinný koncert pro UNICEF

přidáno: 14. 4. 2019 9:16, autor: Bořek Lubor
" Dobrý start do života" aneb ZPÍVALI JSME PRO UNICEF

Máme za sebou milý koncertní podvečer v Kolárově divadle, kdy jsme se zrovna v první den letošního jara připojili k mnoha dalším pěveckým sborům po celé ČR a zazpívali pro dobrou věc. Věříme, že na 160 dobročinných koncertů 60 pěveckých sborů to potvrzuje jednoznačně! 
Skvělý moderátor pan Jiří Trnovský provedl posluchače celým našim koncertem a seznámil je s mnoha programy organizace Unicef. Bylo docela kontrastní poslouchat v jaké bídě a hrůzách se rodí, vyrůstají a žijí děti daleko od nás a poslouchat a hledět na naše děti, jen o trochu starší....

Nejmenší sboreček Kapičky a Pramíneček přednesl své písně pod vedením paní učitelky Evy Čapkové a za citlivého klavírního doprovodu paní učitelky Michaely Ševců. O něco starší Pramínek dirigovala paní učitelka Miriam Blažková a doprovázela opět paní učitelka Míša Ševců. Zpěváky sólisty: Anežku Kučerovou a Honzu Kubečka, stejně jako další dva sbory Studánečku a Studánku doprovodil pan učitel Pavel Čapek. Instrumentální doprovod jsme měli zajištěn z řad našich šikovných zpěvaček. Byly to Lenka Jansová na flétnu a Nikolka Krausová na klarinet!
Celkovou finanční částku všech koncertů ještě sice neznáme, ale pokud byli posluchači všude tak vnímaví a soucitní jako v Polici nad Metují, bude náš společný podíl na kampani "Dobrý start do života" nemalý.

DĚKUJEME každému, kdo přispěl!!!

Co je kampaň "Dobrý start do života"?
Je to nejnovější kampaň českého Unicefu, jejímž cílem je zabránit zbytečným úmrtím nejmenších dětí. Výtěžek kampaně, jejíž patronkou se stala herečka Jitka Čvančarová, poputuje na vybavení novorozeneckých oddělení nemocnic v nejchudších zemích světa.
Pro krátkou informaci o současné situaci ve světě: 
Na celém světě zemře každý den 7 000 novorozenců!
Celý 1 milion miminek se nedožije ani druhého dne svého života.

Kdo jste neměli možnost na našem koncertu být, můžete jej shlédnout na níže uvedených odkazech:    

https://www.youtube.com/watch?v=DBCKwIHFiwc&t=813s 
Comments