Aktuality‎ > ‎

Den otevřených dveří a Slavnostní galavečer

přidáno: 24. 9. 2018 13:41, autor: Bořek Lubor
V sobotu 15.  září nastal konečně den, kdy jsme mohli naši školu otevřít i pro veřejnost a umožnit tak našim spoluobčanům, aby se seznámili s výsledky více než rok trvající rekonstrukce a přístavby zuš. Již v 10 hodin, kdy byl zahájen “Den otevřených dveří”, čekal u vchodu zástup dychtivých občanů a do 13 hodin, kdy byla akce ukončena, jich naší školou prošlo skutečně velké množství. Velmi nás potěšil tak veliký zájem, ale především to, že drtivá většina přišla s opravdu přejícím srdcem a přáním, aby nový objekt mohl zase po mnoho let sloužit uměleckému vzdělávání našich dětí v kvalitnějších podmínkách, splňujících všechny požadované normy.
Jsme vděčni Městu Police nad Metují jako zřizovateli školy, že po mnoha letech odkládání nakonec vzalo tento nelehký úkol na svá bedra a pomocí úvěru tak umožnilo realizaci této největší investiční akce posledního období.
Stavba samotná, jak už to tak u starých budov bývá (přední budova je z roku 1858 a zadní z roku 1892!!), si nakonec vynutila spoustu dalších zásahů a víceprací, proto jsme moc rádi, že se přece jen podařilo získat na tuto akci i financování z jiných zdrojů: třemi miliony korun přispěl Královéhradecký kraj a dalších nejméně šest milionů korun bychom měli získat z dotace projektu IROP, a tak přece jen snížit finanční zatížení Města.
A to nesmíme zapomenout na úspěšnou kampaň “Zušlechťujeme ZUŠ” na portálu HitHit, jejíž výtěžek byl použit na vybavení nového koncertního sálu.
Proto, jako poděkování všem, kteří se přičinili o zdárnou realizaci celého díla, jsme tutéž sobotu večer uspořádali v novém koncertním sále “Slavnostní galavečer”, na kterém vystoupili jak někteří současní žáci, tak i naši úspěšní absolventi.
Mezi pozvanými hosty v publiku tak zasedli nejen představitelé Kraje a vedení našeho Města, ale i zástupci projektového ateliéru TSUNAMI z Náchoda (autor projektu) a stavební firmy MATEX HK, realizátora stavby, včetně firmy JESTAV, která vykonávala stavební dozor investora.
A samozřejmě všichni sponzoři a dárci z kampaně “Zušlechťujeme ZUŠ”, kteří si jako odměnu za svůj dar vybrali právě účast na tomto galavečeru.
Jsme šťastni, že i galavečer měl velký úspěch a moc děkujeme všem za krásné ohlasy, které jste nám zaslali.

A teď už nás zase čeká všední práce, jejíž ovoce vám budeme moci předvést již za dva měsíce na předvánočních prosincových vystoupeních.
Ještě jednou vám všem děkujeme za podporu a těšíme se na další setkávání s vámi nebo s vašimi dětmi ve světě umění.

Vaši zaměstnanci ZUŠ v Polici nad Metují


Comments