Další úspěch Bigbandu!

přidáno: 19. 6. 2017 11:55, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 19. 6. 2017 11:56 ]
Hned následující týden po absolvování finále soutěže dechových orchestrů ZUŠ v Letovicích odjel náš Velký dechový orchestr, řečený Bigband, na náročnou Mezinárodní soutěž velkých dechových orchestrů do Ostravy, kde se konal již 18. ročník této soutěže, které se účastní velké dospělé orchestry z České republiky i ze zahraničí.

V předvečer této soutěže jsme si ještě "střihli" koncert v Kolárově divadle, který sklidil velký ohlas mezi přítomným publikem, a pak už v časných ranních hodinách (kolem třetí ráno...! :-)  ) hurá do Ostravy!

Vlastní soutěž proběhla v sobotu 3. června 2017 pod záštitou Ministerstva kultury ČR a byla pro nás opravdu velkou zkouškou, neboť orchestry hodnotila přísná a náročná mezinárodní porota, jejímž předsedou byl Václav Blahunek, šéfdirigent Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, a členy hudební skladatel a dirigent Adam Hudec ze Slovenské republiky, dirigent a hudební režisér Aleš Podařil, profesor Brněnské konzervatoře, dirigent Marek Prášil a skladatel a producent Otto M. Schwarz z Rakouska.

Proto pro nás bylo velkým povzbuzením, že jsme nejen vyhráli naši kategorii ziskem zlatého pásma, ale že jsme navíc získali cenu za nejlepší provedení povinné skladby, jíž v naší kategorii byla skladba Mojmíra Bártka Frýdlantské bolero.

Unavení, ale plni dojmů jsme se vraceli po perném dnu z Ostravy domů, abychom upnuli svoje úsilí k další metě, která nás čeká hned po prázdninách, a to je zájezd orchestru do Švédska, kam nás pozval dechový orchestr z města Angelholm, který jsme u nás hostili vloni.
Čeká nás tedy těžký úkol: Během prázdninové pauzy neztratit tvrdě vyprecizovanou úroveň orchestru, která byla na obou soutěžích tak vysoce oceněna...

Diplom za vítězství v kategorii

Cena za nejlepší interpretaci povinné skladby