Concerto Bohemia 2011

přidáno: 23. 10. 2011 13:45, autor: Bořek Lubor

V sobotu 12. listopadu vyvrcholí již 20. ročník prestižní rozhlasové soutěže CONCERTO BOHEMIA 2011 Koncertem vítězů na pražském Žofíně. Na tomto koncertu vystoupí orchestry, které zvítězily v jednotlivých kategoriích žákovských orchestrů ZUŠ a orchestrů konzervatoří. Pro nás je mimořádně potěšující, že v letošním jubilejním ročníku zvítězily v kategorii ZUŠ oba naše orchestry: ve smyčcových orchestrech to byl komorní orchestr Archi Piccoli a v dechových orchestrech náš Bigband – Velký dechový orchestr. Ve dvacetileté historii této soutěže tak naše škola uspěla se čtrnácti (!) orchestry, což je rekord soutěže. Minulý týden přijela Česká televize do našeho města natočit rozhovory s dirigenty a pedagogy naší školy do medailonku, který bude odvysílán společně se záznamem koncertu na ČT2.