ARCHI PICCOLI absolutními vítězi ústředního kola soutěže ZUŠ!!

přidáno: 28. 4. 2015 13:53, autor: Bořek Lubor

Neuvěřitelného úspěchu dosáhl náš komorní orchestr ARCHI PICCOLI v ústředním kole soutěže MŠMT ve hře smyčcových orchestrů, které proběhlo ve dnech 24. a 25. dubna 2015 v Olomouci.
Nejen že vyhrál svou kategorii 2a (tj. orchestry do 18 členů s věkovým průměrem nad 15 let), ale s nejvyšším bodovým ohodnocením se stal absolutním vítězem celé soutěže a všech kategorií, ve kterých soutěžilo takřka 30 nejlepších orchestrů z celé republiky!

Náš orchestr zároveň získal Cenu Moravské filharmonie, jejíž součástí je i společné koncertní vystoupení našeho orchestru s tímto profesionálním tělesem.

Blahopřání patří nejen všem členům orchestru za vynikající reprezentaci, ale také jejich vyučujícím za kvalitní přípravu a vedení (Ladislav Michal a Žaneta Obršálová - housle, viola, Michaela Michalová - violoncella, Lubor Bořek - kontrabas).

Archi piccoli v sále Moravské filharmonie při soutěžním vystoupení

Archi piccoli se svými vyučujícími Michaelou a Ladislavem Michalovými před Olomouckým orlojem

Zástupci orchestru Anička a Adam přebírají z rukou předsedy poroty Zvláštní cenu Moravské filharmonie