Aktuality‎ > ‎

Adventní koncert v divadle

přidáno: 9. 12. 2010 12:18, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 9. 12. 2010 12:54 ]

Ve středu 8. prosince proběhl v Kolárově divadle v Polici nad Metují první koncert z mnoha akcí, které žáky ZUŠ v Polici nad Metují v předvánočním čase čekají. Tento koncert byl nazván "Adventní" a připravili ho se svými učiteli nejmladší žáci naší školy. 
Úderem 18. hodiny bylo divadlo nacpáno k prasknutí a u pokladny stál ještě zástup těch, kteří si nechtěli nechat tento koncert ujít. A bylo se na co dívat! Vánočně vyzdobenému jevišti dominovaly jesličky, které byly připraveny pro závěrečné překvapení. O výzdobu se postaraly děti z výtvarného oboru a protože v programu vystoupily děti jak z hudebního, tak i tanečního oboru, měli diváci možnost shlédnout produkci mladších ročníků všech uměleckých oborů naší školy. Kromě sólistů na housle, violu, violoncello, klavír akordeon a kytary vystoupily i přípravné soubory a orchestry: Přípravný žesťový soubor a Baby Band pod vedením pana učitele Josefa Fialy, Přípravný smyčcový soubor, který dirigovala paní učitelka Michaela Michalová i přípravné pěvecké sbory Kapičky, Pramíneček, Pramínek a Studánečka, které všechny připravila paní učitelka Miriam Blažková. Program doplnily komorní soubory Brass trio, kytarové duo a klarinetové trio.
Skutečný vrchol večera však přišel, když pěvecký sbor Studánečka nastoupil ke svému vystoupení a s ním se v jesličkách objevilo opravdové miminko s Josefem a Marií v dobových kostýmech. Pásmo vánočních koled a písní vyvrcholilo působivým okamžikem, kdy malí pastýři dozpívali a poklekli před Spasitelem v jesličkách.Comments