ABSOLVENTSKÝ VEČER ZUŠ 2014

přidáno: 20. 6. 2014 11:01, autor: Bořek Lubor   [ Aktualizováno 24. 4. 2016 9:29 uživatelem Beran Vladimír ]
Stalo se již příjemnou tradicí, že na konci školního roku předáváme závěrečná vysvědčení našim absolventům na slavnostním večeru v Kolárově divadle. Letos tato událost připadla na středu 18. června 2014.

V první části programu byla vystoupení vybraných absolventů hudebního oboru:

Sára Suchánková a Lucie Johnová na klavír
Jiří Trnovský na bassklarinet
Květa Vídeňová a Monika Prchalová na kytary
Pavel Suchomel na klávesy
Anna Blažková na kontrabas
Archi piccoli - komorní smyčcový orchestr

U dvou hudebních vystoupení se krátce zastavím. Kontrabasistka Anna Blažková zahrála v unikátním triu. Nejdříve byl jejím učitelem ředitel školy Lubor Bořek, později výuku převzala jeho dcera Dagmar. A oba učitelé, nyní jako další hráči tohoto tria “doprovodili” ve skladbě “Růžový slon” svou žákyni - a všichni se na to růžově vyzdobili.

Mnozí absolventi hudebního oboru jsou zároveň členy orchestru Archi Piccoli, takže si pozvali své spoluhráče a místo sólových vystoupení předvedli orchestrální skladby.

Výtvarný obor se na představení prezentoval dvěma formáty. Prvním byla malá výstava ve foyer divadla. Prezentovali se zde absolventi učitelů Dagmar Bořkové a Jaroslava Soumara. Na dalším panelu pak samostatně vystavoval absolvent Vladimíra Berana Jan Steiner, který představil svůj fotosoubor “Detaily”.

Na sále diváci mohli shlédnout projekci “zlatého” filmu Gabriely Palijové “V Melounovém cukru”. Tento snímek “zabodoval” zatím ve všech soutěžích, kterých se zúčastnil. Nejcennější trofej získal v sobotu před naším večerem na celonárodním Videosalonu v Ústí nad Orlicí, kde v kategorii experimentálních filmů získal první místo.

Absolventského večera se také zúčastnila starostka Ida Jenková, která žákům předala pamětní listy Města a učitelům ZUŠ poděkovala za jejich práci. Všichni absolventi se podepsali do pamětní knihy.

Další tradicí těchto večerů, kterou bychom ale rádi do budoucna změnili bylo to, že divadlo zrovna “nepraskalo ve švech”. Když je více účinkujících než diváků, tak tomu muzikanti říkají “přesilovka”. Tak to nás přece jenom nepotkalo. Diváků nebylo sice moc, ale bylo jich přece jenom více než nás. Byli to většinou rodinní příslušníci absolventů nebo skalní příznivci školy - a tak se v divadle podařilo vytvořit pěknou atmosféru, jako když se sejde “velká rodina” a společně si všichni udělají radost.
Tak přejeme i našim absolventům hodně radosti i úspěchů na jejich další cestě - a za rok v divadle nashledanou.

Vladimír Beran