Aktuality

Již rok v distanční výuce

přidáno: 21. 2. 2021 3:09, autor: Bořek Lubor

Rok 2021 je rokem celé řady významných i méně významných výročí. Zmiňme hned několik: 200 let od narození Karla Havlíčka Borovského, 180 let od narození Antonína Dvořáka či 170 let od narození Aloise Jiráska.

Také naše škola si připomíná hned dvě výročí: Uplynul již rok od premiéry celooborového představení Plaváček a zároveň posledního veřejného koncertu naší ZUŠ.

Všechny další hudební či jiné počiny již nesou značku on-line.

S tím hned souvisí také druhé výročí: Je to také rok, kdy jsme poprvé (s několika přestávkami) začali vyučovat distančně.

Ze začátku jsme se snažili pouze přežít, zatnout zuby a vydržet. Jak plynul čas, tak jsme pochopili, že se v nových podmínkách musíme naučit žít a z těch několika pozitivních střípků začít skládat mozaiku.

Naši učitelé ušli během uplynulého roku obrovský kus cesty. Před rokem by jistě mnozí z nás nevěřili, že je vůbec možné vyučovat hru na hudební nástroj on-line, nemluvě o výtvarném či tanečním oboru.

Jistě, je to z nouze ctnost. Nelze pracovat na kvalitě tvoření tónu, nelze si společně zahrát, zazpívat či tancovat. Nelze, a to nás mrzí nejvíce, využívat prostory a vybavení naší nově přebudované školy. Vždyť škola bez žáků jaksi ztrácí význam...

Přesto vše ale musíme s velkou radostí konstatovat, že se nám díky spolupráci a podpoře rodičů a žáků podařilo neztratit s většinou našich žáků kontakt a že po počátečních rozpacích žáci neztratili své zaujetí a pracovní návyky. Většina žáků se pravidelně účastní on-line výuky a dělá pokroky i v rámci distanční výuky.

Umění se tak díky distanční výuce dostalo přímo do rodin. Do on-line taneční výuky se často zapojují i rodiče a další sourozenci. S keramickou hlínou, kterou učitelé výtvarného oddělení pravidelně vydávají, si  vyhraje celá rodina. Hotové výrobky pak žáci přinesou zpátky do školy, kde jim je učitelé vypálí.

I v této době se snažíme při našich dětech stát, být jim po boku a podporovat je v radosti z tvoření. Vždyť bez umění by byl náš život šedý.

Nenechme si ukrást radost z malých věcí, proměňme všední okamžiky na sváteční a neberme našim dětem možnost tvořit, být kreativní….


Děkujeme proto všem rodičům, kteří i v této těžké době jsou ochotni nést břímě distanční výuky svých dětí spolu s námi a nerezignují na jejich umělecké vzdělávání, které se touto formou nemusí zdát efektivní a samozřejmě dále zatěžuje provoz domácnosti včetně dalšího času stráveného u PC či mobilních zařízení.
I pro nás je distanční výuka extrémně náročná a vyžaduje mnohem více času na samotnou přípravu a poté realizaci.

Proto chápeme rodiče, kteří přece jen přišli v pololetí odhlásit své dítě ze studia, ať už z důvodu nevyhovujícího technického zázemí a internetového připojení, komplikované rodinné situace, nebo názoru, že distanční forma výuky jim neposkytuje plnou kvalitu vzdělávání.

Na druhou stranu nás povzbudilo i dojalo, že se ozvali někteří rodiče s nabídkou finanční pomoci pro ty, kteří by snad z ekonomických důvodů byli nuceni své dítě odhlásit ze studia, a jsou připraveni v těchto případech za ně školné uhradit!

Pokud by tedy u někoho tato situace nastala, kontaktujte, prosím, ředitelství ZUŠ, které zprostředkuje kontakt s dárcem.

Jsme vděčni, že uprostřed záplavy různých negativních zpráv přece jen nezaniká lidská slušnost, sounáležitost a šlechetnost. Kéž naopak zazáří a proteplí naše srdce nadějí a ochotou nepoddat se skleslosti…

Moc vám děkujeme!

Vaše ZUŠ


A jak fungujeme v distanční éře…:

Na výtvarném oboru probíhá distančně mnoho aktivit: Každý den jsou učitelé spojeni se svými žáky prostřednictvím naší vzdělávací platformy MOODLE…… vedou děti i ke tvorbě animací.Na hudebním oboru jsme spojeni se svými žáky všemi možnostmi, které internetové aplikace umožňují a množství výukových materiálů s nimi sdílíme na platformě MOODLE… poskytli keramickou hlínu pro domácí tvorbu…V grafickém oboru probíhá výuka prostřednictvím vysílání na programu „Grafika z domečku“Ani taneční obor nezahálí a intenzívně pracuje prostřednictvím online výuky


Výpis z pololetního vysvědčení

přidáno: 30. 1. 2021 7:54, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 30. 1. 2021 8:05 ]

Výpis z pololetního vysvědčení

Výpis z vysvědčení mohou vidět Zákonní zástupci po přihlášení do iZUŠ v době od 28. 1. 2021 – 1. 3. 2021 jednoduše po stisknutí tlačítka „Náhled Výpisu z Vysvědčení“. 
Tlačítko je umístěno pod jménem žáka.


Aktuální informace k provozu ZUŠ od 1. - 14. 2. 2021

přidáno: 12. 1. 2021 2:29, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 30. 1. 2021 8:04 ]

Aktuální informace k provozu ZUŠ od 1. - 14. 2. 2021
 V týdnu od 1. - 5. 2. 2021 probíhají jarní prázdniny. Dále do 14. 2. 2021 se dle pokynů ministerstva školství (pokyny zde) nic nemění na průběhu výuky - výuka probíhá nadále distančně. 

Děkujeme vám všem za trpělivost a podporu v tomto těžkém a náročném čase.

Vaše ZUŠ 


Videokoncerty žesťového oddělení

přidáno: 22. 12. 2020 11:08, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 22. 12. 2020 11:15 ]


Tyto nahrávky vznikly na našem žesťovém oddělení během čtrnácti dnů, kdy byl umožněn žákům vstup do školy a byla povolena prezenční výuka...

Vánoční prázdniny již od pondělí 21.12.!!

přidáno: 17. 12. 2020 12:02, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 12. 1. 2021 1:01 ]


Žáci a studenti budou do konce tohoto týdne docházet do škol za stávajících režimových opatření.
 

Pro základní, střední, vyšší odborné školy a konzervatoře, ale stejně tak pro základní umělecké školy platí, že půjdou do školy v tomto kalendářním roce naposledy v pátek 18. prosince 2020

Pondělí 21. a úterý 22. prosince 2020 budou pro tyto typy škol vyhlášeny jako dny boje proti covidu. 
Rodiče budou po oba dny moci čerpat ošetřovné. 

SOBOTNÍ ONLINE WORKSHOP S JAROSLAVEM SOUMAREM

přidáno: 8. 12. 2020 12:15, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 12. 1. 2021 1:02 ]


SOBOTNÍ ONLINE WORKSHOP S JAROSLAVEM SOUMAREM
12/12/2020, 14:00-16:00

Sobotní online workshop s výtvarníkem a učitelem Jaroslavem Soumarem je věnován začátkům animace. Jaroslav Soumar s Pavlem Lubošem vytvořili samostatnou knihu Dobrodružství animace, kde velmi jednoduchým způsobem dětem ukazují, jak si vytvořit vlastní krátký animovaný film.

Online setkání pro předem přihlášené účastníky se uskuteční 12. 12. od 14 do 16 hodin. 
Výstupem online dílny bude flipbook (brožura s řadou obrázků, které se postupným listováním mění z jedné stránky na další).

Přihlášení na email: mesnerova@gvun.cz do 10. 12., o podrobnostech online dílny Vás budeme informovat v potvrzující zprávě.

Těšíme se na Vás v online prostoru.


Od 25.11. individuální výuka opět ve škole!

přidáno: 22. 11. 2020 0:48, autor: Bořek Lubor

Milí žáci a rodiče!

Podle pokynů ministerstva bude od středy 25. listopadu 2020 umožněna prezenční individuální výuka „jeden na jednoho“, tedy jeden učitel, jeden žák. Děti i učitelé si s sebou povinně přinesou roušku a budou ji mít po celou dobu výuky na ústech a na nose s výjimkou těch činností, které by s rouškou nebyly možné – při zpěvu a hře na dechové nástroje (v takovém případě přijdou všichni v roušce, ale při výuce budou učitelé a žáci bez roušky a budou od sebe alespoň dva metry, abychom zbytečně neriskovali).
Brány naší školy se tedy 25. listopadu 2020 otevřou alespoň hudebníkům pro výuku jejich nástroje či zpěvu, ostatní výuka zůstává prozatím na dálku.
 
Jako další krok očekáváme, že se brzy riziko sníží na úroveň 3, abychom mohli otevřít školu pro skupinu 9 dětí + 1 učitel, a nejvíc se těšíme, že se riziko v brzké době sníží i na úroveň 2 či 1, a my otevřeme školu úplně a budeme učit všechny děti prezenčně. 
Zatím ale samozřejmě nevíme, kdy tohle bude možné.
 
Moc se tedy v tuto chvíli těšíme aspoň na hudebníky!

Vaše ZUŠ

Rychlá informace ze ZUŠ - 1.11.2020

přidáno: 1. 11. 2020 9:36, autor: Bořek Lubor

Milí žáci, vážení rodiče!


Veškerá výuka na naší ZUŠ bude z nařízení vlády nadále pokračovat distančním způsobem. Věřte, nemáme z toho radost a jsme si vědomi, že sebelepší on-line výuka nenahradí osobní setkání žáka s učitelem. 

Všem, kteří jste dosud měli problém s připojením do vzdělávací platformy Moodle, se omlouváme. Společně se správcem sítě budeme dále pracovat na jejím zkvalitnění. 

V případě ztráty hesla nebo jiných potíží se neváhejte obrátit na vedení školy. 


Přejeme vám všem zdraví, sílu a naději na lepší zítřky.


Vedení ZUŠ v Polici nad Metují

Informace rodičům k výuce na ZUŠ od 14.10.2020

přidáno: 13. 10. 2020 10:01, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 13. 10. 2020 10:02 ]


Vážení rodiče, milí žáci!

Jen několik dnů platilo povolení vyučovat na ZUŠ individuální výuku hudebního oboru prezenčně a po včerejším vyhlášení Vlády ČR je zase všechno jinak: Všechny školy musí přejít na distanční výuku od středy 14.10.2020.

To znamená, že od tohoto dne také veškerá výuka na naší ZUŠ musí přejít pouze na distanční výuku.

Náš virtuální prostor pro tuto výuku (program MOODLE) je na adrese:

https://vyuka.zuspolice.cz/

kde žáci naleznou zadané úkoly, popřípadě se budou moci setkávat online se svými učiteli.

Přihlašovací údaje žáci již většinou dostali. Pokud je ještě nemáte, obraťte se, prosím, na svého vyučujícího, který by vám přihlašovací jméno a heslo měl poskytnout. Při prvním přihlášení budete vyzváni ke změně hesla, které si můžete nastavit tak, aby pro vás bylo snadněji zapamatovatelné.

Pod jedním přihlášením mají žáci přístup ke všem svým vyučujícím, předmětům i oborům.

V rámci distančního studia se budeme snažit vést děti k větší samostatnosti a tvořivosti.

Budeme doufat, že po podzimních prázdninách vláda povolí zase návrat k normální výuce.

Děkujeme za trpělivost a vaši přízeň v této náročné době.

 

Vedení ZUŠ Police nad Metují

Informace rodičům k výuce od 12.10.2020

přidáno: 12. 10. 2020 0:20, autor: Bořek Lubor

Vážení rodiče, milí žáci!

Po týdnu jsme opět nuceni vás informovat o změně ve výuce. 
Z nařízení vlády přechází na 14 dní od 12.10. - 23.10.2020 veškerá kolektivní výuka na distanční studium. 
Individuální výuka na hudebním oboru bude probíhat nadále prezenčně.
Případné požadavky na distanční formu výuky (především ze zdravotních důvodů) je třeba osobně domluvit se svým vyučujícím.

MŠMT dále vyhlašuje 26.10. - 27.10. dny volna, následuje státní svátek a dva dny podzimních prázdnin.
Podzimní prázdniny pro žáky tedy budou probíhat celý poslední říjnový týden - škola bude v tomto týdnu uzavřena a nebude se vyučovat.

Naše ZUŠ používá k distanční výuce program Moodle. Přihlašovací údaje jste již většinou dostali. Zde naleznete zadané úkoly, popřípadě se budete setkávat online se svými učiteli.
V rámci distančního studia se budeme snažit vést děti k větší samostatnosti a tvořivosti. 

Děkujeme za trpělivost a vaši přízeň v této náročné době.

Vedení ZUŠ Police nad Metují

1-10 of 441