Aktuality

Ještě jedno pozvání...

přidáno: 12. 5. 2018 12:53, autor: Bořek Lubor   [ aktualizováno 12. 5. 2018 12:58 ]

vážení a milí dovolte, abychom Vás pozvali na sborový koncert v Orlických horách: 
v Neratově příští neděli 20. května od 13 hodin (kostel se skleněnou střechou)!

Odjíždíme tam opět na naše letní, víkendové soustředění a rádi bychom využili krásné možnosti koncertovat v neobyčejných prostorách zrekonstruovaného kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Pěvecké sbory ZUŠ: Studánečka a Studánka


Velký úspěch našich žesťařů v celostátní soutěži má pokračování !

přidáno: 11. 5. 2018 1:50, autor: Bořek Lubor

V únoru a březnu se konalo okresní a krajské kolo celostátní soutěže ve hře na dechové nástroje.

Z naší Zušky se probojovalo do finále této soutěže 12 žáků, což je naprosto  výjimečný počet.

Všichni v této vrcholné soutěži, která se konala 2. – 4. června  v Praze, předvedli nádherné výkony  a přivezli šest druhých a šest prvních cen !


Konkrétní výsledky celostátního kola:

Ondra Ducháč …………baryton………………1. Cena

Štěpán Tyč ………………baryton………………1. Cena

Prokop Šedek………….baryton………………1. Cena

Daniel Kubeček………..baryton……………..2. cena

Tomáš Rotter……………trubka………………..2. cena

Jakub Meier………………trubka……………….2. cena

Lucie Hlaváčková………..lesní roh…………….2. cena

Míša Kohlová……………..lesní roh……………..2. cena

Doubravka Čápová………lesní roh……………2. Cena

Štěpán Tyč………………….trombon……………1. cena

Anežka Macháčková…..tuba……………………1. cena

Simona Taucová…………..tuba…………………..1. cena

 


Všem soutěžícím k tomuto výjimečnému úspěchu moc gratulujeme !!!

ZUŠ OPEN

přidáno: 11. 5. 2018 1:09, autor: Bořek Lubor

Ve čtvrtek 24. května proběhne v celé České republice již druhý ročník akce ZUŠ OPEN, což je celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru, jehož cílem je zviditelnění práce a aktivit ZUŠ v rámci celorepublikové mediální kampaně.

U zrodu celé akce stála naše světoznámá pěvkyně Magdalena Kožená, která se rozhodla prostřednictvím svého Nadačního fondu podpořit zviditelnění práce základních uměleckých škol v České republice.

Sama k tomu říká:

 „Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat.“  

Loňského prvního ročníku se zúčastnilo celkem 355 základních uměleckých škol z celé republiky včetně té naší, a ani v letošním ročníku chybět nebudeme!

My totiž v tento den uspořádáme dva happeningy. První nese název:

BUBNUJE CELÁ POLICE a uskuteční se od 15:00 v dětském Pampers parku naproti hřbitovu, kde proběhne koncert žáků bubenické třídy učitele Jakuba Koláře s možností zapojení veřejnosti do programu a prezentací různých bicích nástrojů.

Přijďte si poslechnout nebo zahrát na cajon, djembe, marimbu, xylofon a jiné bicí nástroje!

 

Druhé setkání s hudbou bude od 14:00 na náměstí v podloubí u radnice, kam přivezeme klavír, na kterém budou muzicírovat nejen naši žáci, ale příležitost dostanou i kolemjdoucí, kteří se budou chtít zapojit a „přiložit několik tónů ke společnému dílu…“  J

Přijďte společně s námi oslavit tento svátek mladého umění!


Koncert maminkám a tatínkům

přidáno: 1. 5. 2018 9:14, autor: Bořek Lubor

Měsíc květen patří již neodmyslitelně také Svátku matek a koncertu, který k této příležitosti každoročně připravujeme. Letos to nebude jinak, ale aby to tatínkům nepřišlo líto, připravili jsme i letos koncert také pro ně.

Ve čtvrtek 10. května uspořádáme v Kolárově divadle od 18 hodin KONCERT (nejen) MAMINKÁM, ale za necelé dva týdny, ve středu 23. května tamtéž také KONCERT (nejen) TATÍNKŮM!

To slůvko „nejen“, které je u obou akcí do názvu vsunuto, tam není náhodou. Znamená to, že na obě akce kromě tatínků a maminek zveme i všechny ostatní, které potěší umělecké projevy, jimiž chtějí děti od těch nejmenších až po zkušené a ostřílené harcovníky obdarovat své nejdražší.

Těšíme se na vás!


Předání přístavby ZUŠ k užívání

přidáno: 1. 5. 2018 9:10, autor: Bořek Lubor

Náročná a komplikovaná rekonstrukce a přístavba ZUŠ se pomalu chýlí ke konci. V první polovině dubna probíhala kolaudační jednání tak, abychom mohli nové prostory přístavby již získat k předčasnému užívání. Stavba totiž pokračuje dokončováním fasády a vnějších stavebních prací a sadových úprav tak, aby nám na konci května mohla být škola předána i se svým okolím již čistá a zářící novotou.

Nynější souhlas s předčasným užíváním tedy znamená, že už opět můžeme oficiálně používat hlavní vchod do školy z Komenského náměstí! J

Navíc už máme k dispozici také nový výtah, který ocení především ti, kteří mají výuku v nejvyšším, novém čtvrtém patře.

A další novinkou je, že už nám postupně začíná sloužit nový koncertní sál, kam se přestěhoval z kláštera náš Velký dechový orchestr a již tam měl první zkoušky.

Samozřejmě nás čeká ještě dlouhá cesta, než všechny prostory zabydlíme a doplníme potřebným nábytkem a vybavením, ale jsme šťastni, že tak extrémně náročný rok přestavby se chýlí ke svému konci a výuka se bude moci konečně zase dostat do svého optimálního režimu, a navíc v novém prostředí.

Uvědomujeme si, že těžké břemeno provozu školy během této přestavby nedopadalo jen na zaměstnance školy, ale také na naše žáky i na vás, rodiče a prarodiče.

Proto patří velké poděkování a úcta všem vám, kteří jste s trpělivostí, ochotou a porozuměním přijímali spolu s námi veškeré komplikace a těžkosti tohoto období. Moc děkujeme!


Krajské kolo soutěže ve hře na bicí nástroje

přidáno: 1. 5. 2018 8:58, autor: Bořek Lubor

Po třech letech byla naše škola opět pořadatelem krajského kola soutěže ve hře na bicí nástroje. Soutěž vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pro všechny ZUŠ v České republice, a utkali se v ní jak sólisté, tak soubory různých bicích nástrojů.

Soutěž se uskutečnila v úterý 10. dubna v Kolárově divadle a zúčastnilo se jí 77 bubeníků z celého Královéhradeckého kraje.

Za naši školu soutěžil sedmičlenný soubor STRAGADUGA (Gajdošová Viktorie, Kaufman Josef, Konečný Mikuláš, Obstová Eliška, Vejvoda Jiří, Šolcová Sára, Štolfa Šimon) a naši hráči ve své kategorii získali 1. cenu!

Žákům i panu učiteli Jakubu Kolářovi blahopřejeme k úspěchu a skvělé reprezentaci.


Jeviště Kolárova divadla připraveno pro soutěžní klání bubeníků!

VÍKENDOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ V RUDOLFINU

přidáno: 1. 5. 2018 8:54, autor: Bořek Lubor

Již po páté se se scházejí mladí talentovaní žáci a čeští filharmonici v projektu SPOLEČNÉHO ORCHESTRU FILHARMONIKŮ A ŽÁKŮ ZUŠ. Letošního projektu se účastní i čtyři vybraní žáci naší školy violoncellisté Františka Pospíšilová a Lukáš Jirásek a hornistky Eliška a Markéta Jirmannovy. Víkendové soustředění 14. - 15. dubna v Praze si všichni náramně užívali, v sobotu trvala zkouška 5 hodin a v neděli nebyla kratší!
V sobotu probíhaly dělené zkoušky sekcí pod vedením filharmoniků, z těch je i naše foto, a v neděli se v sále Rudolfina sešel celý symfonický orchestr pod vedením dirigenta Marka Šedivého. 
Vracíme se domů plni dojmů a nadšení, protože tvrdá práce nesla své ovoce, a i  pan dirigent byl spokojen. Diváci se mají opravdu na co těšit. 
První koncert a také veřejná generálka jsou v neděli 24. června v Rudolfinu a následující úterý 26. června bude již tradiční Open Air na Hradčanském náměstí, který by měl z poloviny patřit spojenému orchestru a České Fiharmonii.


Sestry Jirmannovy na dělené zkoušce s filharmoniky


Celá violoncellová sekce s našimi dvěma zástupci

NOVOPACKÝ SLAVÍČEK 2018

přidáno: 10. 4. 2018 13:58, autor: Bořek Lubor

Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická v Nové Pace letos opět pořádala pěveckou soutěž " Novopacký slavíček".

Srdečné pozvání novopackých jsme ochotně přijali a ve středu 4. dubna 2018 vyslali za naši školu dvě "vlaštovky" s našim obětavým panem korepetitorem Pavlem Čapkem a paní učitelkou M. Blažkovou. Na místě nás čekala mile a skvěle připravená soutěž: mraky zpěváků, citlivá a profesionální porota a chutný bufet!

Amelie Cvrkalová si odvezla diplom za úspěšné vystoupení a Zuzana Trnovská vyzpívala 3. místo ve své kategorii.

Všem zúčastněným děkujeme a gratulujeme!KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE ORCHESTRŮ VE VRCHLABÍ

přidáno: 10. 4. 2018 13:55, autor: Bořek Lubor

Dne 22. března 2018 se konalo krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře smyčcových souborů a orchestrů. Již tradičně potvrdily orchestry královehradeckého kraje, že patří k nejlepším v republice, úroveň byla mimořádně vysoká, a to i za neúčasti dvou nejlepších orchestrů z minulé soutěže. Ta také ukázala, jak mimořádný přínos má orchestrální hra ve výuce nejen smyčcových nástrojů. Celý den byl pro posluchače balzámem, z orchestrů vyzařovalo vše, touha po skvělém výkonu, respekt a spolupráce, muzikalita a kultivovanost, to vše má za sebou hodně tvrdé práce, a pak skvělé výsledky!

My jsme bohužel museli zrušit účast našeho orchestru Archi Piccoli, absolutního vítěze předchozí soutěže, ale nemocnost v tomto období byla tak veliká, že se nedalo nic dělat. A tak do soutěže odjel pouze mladší soubor Orchestra Piccola ma Giocosa. Přijal svou roli velmi zodpovědně a výkon byl mimořádný. Děti obdržely 1. cenu a také nejvyšší body v soutěži smyčcových souborů.

Za mimořádný pedagogický přínos výuce orchestrální hry byla udělena cena paní učitelce Michaele Michalové.

Nakonec budeme mít zastoupení, i když malinkaté, v celostátním kole. Protože naše studentky z dalekého Nového Města nad Metují Anička a Lucka Lichých letos navštěvují orchestrální hru v komorním orchestru Penquins ZUŠ Náchod pod vedením M. Michalové. A Orchestr Penquins se probojoval do celostátního kola!

Držíme palce! Ústřední kolo v Olomouci proběhne 11. – 12. května 2018

Krajské kolo celostátní soutěže ve hře na dechové žesťové nástroje

přidáno: 10. 4. 2018 13:49, autor: Bořek Lubor

Ve dnech 21. a 22. března se konalo v Hradci Králové krajské kolo celostátní soutěže dechových žesťových nástrojů. 
Z naší Zušky se do tohoto semifinále národní soutěže probojovalo 20 muzikantů. V obrovské konkurenci dalších téměř devadesáti soutěžících obstáli naši žáci na výbornou. Vybojovali osmnáct prvních cen, jednu druhou a jednu třetí cenu. Dvanáct výkonů bylo zařazeno mezi ty naprosto nejlepší, které byly navíc oceněny postupem do celostátního kola. Z celkově dvaceti postupových míst z celého kraje obsadili naši žáci dvanáct, což je mimořádný úspěch. 

Zde jsou podrobné výsledky:
Lucie Hlaváčková        kategorie 3. Lesní roh …………1. cena s postupem
Michaela Kohlová       kategorie 5. Lesní roh……………1. Cena s postupem
Doubravka Čápová     kategorie 7. Lesní roh…………….1. cena s postupem
Gábinka Lanková         kategorie 0. Trubka………………1. Cena
Patrik Ducháč              kategorie 1. Trubka…………………1.cena
Anastázie Denygrová  kategorie 3.trubka………………….1. cena
Tomáš Rotter               kategorie 6. Trubka…………………1. Cena s postupem
Jakub Meier                  kategorie 6. Trubka………………..1.cena s postupem
Josef Hlaváček              kategorie 7. Trubka……………….1. cena
Marie Vaníčková          kategorie 8. Trubka…………………2. cena
Ondra Ducháč              kategorie 2. Baryton……………….1. cena s postupem
Štěpán Tyč                    kategorie 2. Baryton                    1. Cena s postupem
Prokop Šedek              kategorie 4. Baryton………………..1. cena s postupem
Matěj Němec              kategorie 5. Baryton………………….3. cena
Tomáš Hruška              kategorie 8.Baryton………………….1. cena
Daniel Kubeček           kategorie  9. Baryton………………..1. cena s postupem
Štěpán Tyč                    kategorie 2. Trombon………………1. Cena s postupem
Vojtěch Procházka       kategorie 10. Trombon……………..1. cena
Františka Macháčková  kategorie 2. Tuba……………………1. Cena s postupem
Simona Taucová            kategorie 7. Tuba………………………1. Cena s postupem

Moc blahopřejeme všem soutěžícím a těm, kteří budou polickou Zušku reprezentovat  ve finále této náročné soutěže, přejeme mnoho dalších úspěchů !!!


1-10 of 363