Aktuality

Dlouhá noc na náměstí a na Hvězdě

přidáno: 7. 12. 2019 10:48, autor: Bořek Lubor

V předvečer Štědrého dne, na tzv. „Dlouhou noc“, budou opět vytrubovat naši trubači od 18 hodin na náměstí, a potom o půlnoci v pásmu vánočních písní a koled v kapli na Hvězdě.

·         Vánoční večírky a vystoupení

Během prosince budou také na novém koncertním sále ZUŠ probíhat třídní vánoční večírky, kde pro své nejbližší vystoupí žáci jednotlivých nástrojových tříd. Podrobné informace získáte na webových stránkách školy: www.zuspolice.cz.

Srdečně vás všechny zveme ochutnat bohatou nabídku předvánoční muziky a především přejeme pokoj, radost, citlivost a vzájemné porozumění nejen během vánočních svátků, ale i v období adventu – a pokud možno také po celý následující rok…


Pozvání na Adventní a Vánoční koncert

přidáno: 16. 11. 2019 4:24, autor: Bořek Lubor

Rok uběhl a opět vás zveme do Kolárova divadla na ADVENTNÍ KONCERT, který si pro vás připravili mladší žáci naší ZUŠ. Koncert se uskuteční v pondělí 9. prosince od 18 hodin a představí se na něm soubory, pěvecké sbory i sólisté. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v Infocentru v Pellyho domech.

A hned za týden, v pondělí 16. prosince, uvedeme v Kolárově divadle náš VÁNOČNÍ KONCERT, na kterém se představí starší žáci, orchestry a pěvecké sbory. Začátek bude opět v 18 hodin.

Těmito koncerty vyvrcholí práce dětí v prvním pololetí tohoto školního roku. 

Srdečně zveme všechny zájemce strávit spolu s našimi dětmi předvánoční čas!Soutěžní úspěch žesťových komorních souborů

přidáno: 20. 10. 2019 23:54, autor: Bořek Lubor

Ve čtvrtek 17. října se konal již 26. ročník  Celostátní interpretační soutěže hry komorních souborů v severomoravské Vidnavě. Tohoto soutěžního setkání se tradičně účastní i naše žesťové komorní soubory. 

Letos  naši ZUŠku reprezentovaly tři komorní uskupení, které uprostřed velké konkurence podaly nádherné výkony a vybojovaly tyto ceny:

Kategorie 0 :      Mini Brass :      2. cena

Patrik Ducháč – trubka

Ondra Ducháč – baskřídlovka                      

 


Kategorie 1 :       Midi Brass:         2. cena

Michal Pošvář – trubka

Martin Zítka – tuba                                     

 

Kategorie 2:         Brass Band:        1. cena

Josef Hlaváček – trubka

Štěpán Kollert – trubka

Doubravka Čápová – lesní roh                          

Tomáš Hruška – baskřídlovka

Simona Taucová – tuba
Jazzové nebajky – koncert legendárních SHQ a vzpomínky na Karla Velebného

přidáno: 28. 9. 2019 3:09, autor: Bořek Lubor

!!!Mimořádná příležitost!!!

Jazzové nebajky – koncert legendárních SHQ a vzpomínky na Karla Velebného

 

V roce 1972 natočil velikán naší jazzové scény Karel Velebný se svým souborem SHQ album JAZZOVÉ NEBAJKY, které se stalo jedním z vrcholů české jazzové hudby. V anketě české jazzové společnosti byly JAZZOVÉ NEBAJKY vyhlášeny Nejlepší domácí jazzovou deskou před rokem 1989.

Původní členové SHQ: Petr Kořínek - bass, Josef Vejvoda – bicí, Karel Růžička – Piano, Rudolf Ticháček - Saxofony, Karel Velebný - Vibrafon


Na tuto slavnou desku a na Karla Velebného budou vzpomínat dva dosud žijící členové SHQ Josef Vejvoda a Petr Kořínek v pondělí 7. října 2019 od 18:00 hodin v novém koncertním sále ZUŠ v Polici nad Metují. Vstupné je 100 Kč a vstupenku si můžete zakoupit v kanceláři ZUŠ, nebo zamluvit na telefonu 491 541 155.

Jazzový kvintet bude hrát v následujícím obsazení:

Petr Král – tenorsaxofon

Petr Beneš – Piano, tenorsaxofon

František Krtička – vibrafon

Petr Kořínek – kontrabas

Josef Vejvoda – bicí nástroje

Petr Král 

Tenorsaxofonista, komponista a aranžér. V roce 1969 se stal členem JOČR a TOČR ještě pod vedením Karla Krautgartnera. Spolupracoval s celou řadou našich vynikajících jazmanů: Sága rodu SHQ Karla Velebného, Cellula, Trio Karla Růžičky, Trio Josefa Vejvody…

Od roku 1983 žije v Německu, kde hrál např. v Big Bandu WDR v Kolíně nad Rýnem, byl  30 let členem  legendárního Orchestru Hugo Strassera v Mnichově, Big Bandu Duško Goykoviche, Al Porcina, Charley Antoliniho, HR Big Bandu aj. Absolvoval také několik koncertů s Jamesem Morrisonem, Symfonickým orchestrem bavorského rozhlasu pod vedením Lorina Mazela atd..Petr Beneš 

Jazzový pianista, skladatel a aranžér.

V roce 2015 absolvoval bakalářský program na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a v současné době dokončuje magisterský program na HAMU v Praze.

Od roku 2002 zaměstnán jako učitel jazzové interpretace na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze. Mnoholeté angažmá s projekty Petr Kořínek Quartet, Jazz Efterrätt, Libor Šmoldas Quartet, Bigband sv. Blažeje, Český národní symfonický orchestr a dalšími. Spolupracoval s: Bobby Watson, Randy Brecker, Bobby Shew, Vince Mendoza, George Mráz, Chris Brubeck a dalšími.

 František Krtička-vibrafon 

Vystudoval obor Skladba a aranžování populární hudby na Pražské konzervatoři, kde následně působil několik let jako pedagog téhož oboru a hudební teorie.

Pedagogické činnosti se věnuje na ZUŠ Litvínov, na Letní jazzové dílně Karla Velebného ve Frýdlantu a v rámci různých seminářů zaměřených zejména na aranžování, jazzovou interpretaci a improvizaci.

Jako aranžér, dirigent a interpret (klavír, vibrafon) se podílí na mnoha projektech zejména z oblasti jazzové či populární hudby a na řadě divadelních představení.


Petr Kořínek

Kontrabasista, pianista, hudební skladatel, dirigent, pedagog, který představuje už několik desítek let českou kontrabasovou špičku. Působí jako pedagog na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze.

 Účinkoval  ve skupinách a orchestrech: S+HQ Karla Velebného, Jazz Cellula Laca Decziho, Trio a Kvartet Karla Růžičky, Big-Band Čs.Rozhlasu v Praze.

Vede tyto  skupiny a orchestry: Pražské jazzové kvarteto, Moravské jazzové duo, Trialog, Petr Kořínek Jazz Orchestra a Je členem vokálně instrumentálního souboru Linha singers.

Natočil  několik desítek LP, SP, EP a CD jako samostatné projekty i jako člen řady orchestrů a skupin.

Získal několik ocenění na československé i zahraniční hudební scéně jako skladatel i interpret.

 

Josef Vejvoda 

skladatel,  kapelník, hráč na bicí nástroje.

Mnohokrát zvítězil  v jazzové anketě All Stars Band. Hrál s předními jazzovými soubory  jako SHQ Karla Velebného, Jazz Celula. Quartet Jiřího Stivína, Trio Emila Viklického, Big Band Československého rozhlasu.  Hrál s vynikajcími  solisty např. Benny Bailey, Ted Curson, Joe Newman, Lou Blackburn, Scott Robinson, Tony Scott, Toots Thielemans a dalšími.  V roce 1998 založil vlastní trio, které  často  spojil  s komorním  nebo  symfonickým orchestrem.

Vejvodovy  skladby hrály a hrají  renomované orchestry,  Pardubická,  Janáčkova,  Hradecká, Brněnská, Teplická filharmonie, Sukův komorní orchestr, Listův  komorní orchestr, Žesťový soubor Janáčkovy  filharmonie , Hudba Hradní stráže,  a Policie  České republiky, Ústřední hudba Armády ČR , sólisté jako Josef Suk, Pavel Šporcl,  Vilém  Veverka, Jitka  Hosprová,  Kateřina  Englichová,  Milan Řeřicha a další.


Úspěch našich žesťařů na mezinárodní soutěži v Brně

přidáno: 21. 6. 2019 7:21, autor: Bořek Lubor

Ve dnech 1. a 2. června probíhala Mezinárodní interpretační soutěž žesťových nástrojů Brno 2019.

Žesťové oddělení naší Zušky reprezentovalo celkem 7 soutěžících, kteří předvedli krásné výkony a báječně obstáli nejen vedle zahraničních účastníků, ale také vedle studentů osmiletého hudebního  gymnázia Jana Nerudy v Praze.  
 
Soutěžící, kteří byli rozděleni do tří věkových kategorií, hodnotila mezinárodní porota, která byla složena  z  profesorů vysokých hudebních škol.  Hodnocení bylo velice přísné a dá se říci, že pomyslná  bodová laťka, které bylo potřeba dosáhnout  k získání oceněného umístění, byla  nastavena velmi vysoko.    
A jak zabodovali naši žáci? Zde jsou jejich výsledky:

Kategorie  A  - do 12 let :
Trombon  :   Štěpán Tyč           ………………………..2. cena
Baryton    :    Prokop Šedek……………………………..2. cena                                 
                        Štěpán Tyč          ……………………….3. cena
Tuba        :      Anežka Františka Macháčková…........2. cenaKategorie  C  15 – 16 let :
Lesní roh:      Eliška Jirmannová ……………………..Čestné uznání 1. stupně
                        Doubravka Čápová……………………. 3. Cena                                 
Tuba :              Simona Taucová…………………………2. CenaVšem soutěžícím moc blahopřejeme nejen za nádherné výsledky z této náročné soutěže,ale i také za zvládnutí tak náročného školního roku, v kterém úspěšně absolvovali ještě další dvě soutěže v komorní hře !!!

Radost, kterou s sebou zpívání ve sboru také nese - a která zůstává…..

přidáno: 21. 6. 2019 7:18, autor: Bořek Lubor

Dovolte nám podělit se krátce s naší staronovou radostí!!!!

Před časem – přesně v první jarní den jste mnozí byli hosty našeho charitativního koncertu pod hlavičkou organizace Unicef ve snaze pomoci malým sotva narozeným dětem z daleké Afriky.

Celá akce byla bohatě navštívena, podepřená i financována ochotnými lidmi z řad zpěváků i posluchačů.
Konečně víme výsledek!!!!!

Na podporu programu Dobrý start do života jsme společnými „hudebními“ silami se všemi zúčastněnými pěveckými sbory I S VÁMI vybrali neuvěřitelných 528 714 Kč!!!!!

Krása a radost veliká!!!!
Ještě jednou velmi, velmi děkujeme!!!!!!!


Kapičky, Pramíneček, Pramínek, Studánečka a Studánka

STŘÍBRNÁ STUDÁNKA!!!

přidáno: 21. 6. 2019 7:15, autor: Bořek Lubor

K mnohým soutěžním výjezdům letošního školního roku přidáváme i my ten náš.
Poslední květnový den jsme strávili v Olomouci na Mezinárodním festivalu pěveckých sborů Mundi Cantat 2019 spolu s dalšími pěveckými sbory z různých koutů světa.

Zazpívali jsme si v krásném sále Moravské filharmonie a představili svůj soutěžní program mezinárodní porotě v čele s předsedkyní paní Andreou Brown z Velké Británie.
„Naše“ kategorie byla velmi dobře obsazena a výkony všech sborů byly na vysoké úrovni. Proto nás velmi těší, že jsme do své obsáhlé sbírky olomouckých medailí přivezli další – STŘÍBRNOU! Pěkná odměna a skvělý finiš našeho celoročního  úsilí!
Děkujeme všem, kdo nás podporovali, povzbuzovali nebo hlasovali v soutěži o cenu publika!

Děkujeme vedení ZUŠ, které nám umožnilo finančně tento poměrně drahý výlet uskutečnit!
Děkujeme rodičům za jejich mnohdy neviditelnou pomoc a zajištění celé akce!

Teď nás a o nás chvíli neuslyšíte – těšíme se na prázdniny!!!
Od září ale zase budeme pracovat na dalších projektech pro potěšení Vašeho ucha i srdce!!!

Vaše Studánka – nejstarší pěvecký sbor ZUŠ Police nad Metují
FOTOREPORTÁŽ ZE ZUŠ OPEN 2019

přidáno: 31. 5. 2019 15:04, autor: Beran Vladimír   [ aktualizováno 31. 5. 2019 15:14 ]

V pátek 31. května 2019 v rámci celostátního happeningu ZUŠ Open žáci i učitelé základních uměleckých škol v celé republice vyšli ze školních budov do ulic svých měst, aby se představili širší veřejnosti. Naše škola tak učinila na dvou místech - na polickém náměstí, kde u kašny výtvarníci tvořili svou kočičí dílnu a v rámci klavírní dílny v podloubí radnice účinkovala 
také flétnová třída, violoncello a kontrabas. V parčíku pod klášterem to zase "rozjeli" bubeníci.

Přijímání nových žáků

přidáno: 27. 5. 2019 11:29, autor: Bořek Lubor

Měsíc červen je vyhrazen talentovým zkouškám pro přijímání nových žáků do následujícího školního roku.

V této souvislosti snad jen na vysvětlenou:

Základní studium na uměleckých školách je určeno pro děti od 7 let a do tohoto studia už je povinnost úspěšně složit talentovou přijímací zkoušku.

Pro mladší děti, ve věku od 5 do 7 let, zřizují umělecké školy tzv. Přípravné studium, které má za cíl během těchto dvou let dítě úspěšně připravit k přijetí do 1. ročníku základního studia.

Do této Přípravky tak děti přijímací zkoušky nedělají, pouze proběhne tzv. posouzení předpokladů ke studiu ze strany některého z našich pedagogů, který je také připraven rodičům poskytnout bližší informace a radu ohledně uměleckého vzdělávání jejich dítěte.

Pro tato konzultační setkání s rodiči a jejich dětmi jsme vyčlenili dva konkrétní dny, a to pondělí 3. a 10. června, kdy v komorním sále školy v přízemí budou od 13:00 do 17:00 připraveni naši učitelé, aby se vám věnovali.

Samozřejmě ale můžete přijít i kterýkoliv jiný den v červnu během odpoledne do kanceláře nebo přímo za některým z pedagogů na hudebním, výtvarném, nebo tanečním oddělení, kteří vám ochotně poskytnou informace.

Doplňující přijímací zkoušky proběhnou ještě v prvním týdnu v měsíci září dle kapacity jednotlivých oborů.

 

Celostátní happening ZUŠ Open

přidáno: 22. 5. 2019 9:57, autor: Bořek Lubor

V pátek 31.5. a v sobotu 1.6.2019 proběhne v celé České republice již třetí ročník akce ZUŠ Open, což je celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru. Celá akce je výrazně mediálně sledována a podporována Nadačním fondem Magdaleny Kožené a mnoha dalšími významnými umělci a má za cíl zviditelnění systému ZUŠ jako moderního způsobu vzdělávání, práce a úspěchů škol na celostátní úrovni i v rámci regionů, posílení jeho respektu a komunikace směrem k veřejnosti. (Více na www.zusopen.cz)

My se již tradičně zúčastníme této akce v pátek 31.5.2019 několika aktivitami ve městě:

V Pampers parku naproti hřbitovu bude opět probíhat bubenický workshop „Bubnuje celá Police“.

A na náměstí budou zastoupeny všechny tři naše umělecké obory těmito programy:

Taneční obor s akcí „Roztančené náměstí“, výtvarný obor se bude prezentovat „Instalací výtvarných objektů a tvořivou dílnou u kašny“, a hudební obor opět zajistí „Klavír na náměstí“.

Všechny tyto aktivity budou probíhat od 14 hodin. 

A celý program bude završen již výše zmíněným koncertem Bigbandu v 19 hodin v koncertním sále ZUŠ.

Těšíme se na vás!


1-10 of 415